Styrelse

Saknas något på denna sida? Har du högupplösta foton att dela med dig av? Hör av dig till den webansvarige via web@mariebo2.se.


© Copyright 2017-2019. All Rights Reserved.

Created by Angelica Hedman.

BRF

MARIEBO 2

Felanmälan

0771 - 860 860

Mariehemsvägen 130-138

906 60 Umeå

Senast uppdaterad

2019-06-17

Lite information om

Mariebo 2's styrelse

Gruppfoto på styrelsen kommer att läggas till här.

I en bostadsrättsförening ska det finnas en styrelse som ansvarar för den löpande verksamheten. Det är vi som ansvarar över föreningens ekonomi och gemensamma ytor bland annat.


Nedan finns information om vilka som är valda till styrelsen under 2018, vilket beslutats på årsmötet i maj varje år. Om du har några frågor eller önskemål rörande föreningen så är du välkommen att kontakta oss.

Anngelica Kristoferqvist, Ordförande

Mariehemsvägen 134

073-6315551

anngelica@mariebo2.se

Nicklas Lindberg, Ledamot

Mariehemsvägen 134

nicklas@mariebo2.se

Jens Söderlund, Suppleant

Mariehemsvägen 132

jens@mariebo2.se

Tobias Johansson, Sekreterare

Mariehemsvägen 134

tobias@mariebo2.se

Kent Staffansson, Suppleant

Mariehemsvägen 132

kent@mariebo2.se

Fredrik Persson, Ledamot

Förvaltning/Kundansvarig, Riksbyggen

Box 3013, 903 02 Umeå

090-159612

fredrik.persson@riksbyggen.se

Angelica Hedman, Vice ordförande

Mariehemsvägen 136

angelica@mariebo2.se

Erik Westergren, Suppleant

Mariehemsvägen 130

erik@mariebo2.se

Joakim Jansson, Suppleant

Ekonom, Riksbyggen

Box 3013, 903 02 Umeå

joakim.jansson@riksbyggen.se